0216 305 04 85 Bize Ulaşın
RAYLI / SİSTEMLER
İstanbul Metrosu’na vermekte olduğumuz SCADA – PLC – RTU yazılım ve saha otomasyon hizmetlerinin haklı gururunu yaşıyoruz. Win CC O/A sertifikalı mühendislerimize güvenebilirsiniz.
SCADA /Yazılımları
İngilizce açılımı, Supervisory Control And Data Acquisition'dır. Bahsi geçen kelimelerin ilk hafleri ile oluşturulan SCADA’yı Türkçe’ye, “Merkezi Kontrol ve Veri Toplama Sistemi” olarak çevirebiliriz. SCADA kontrol ve otomasyon dünyasında otomasyon mimarisinin en üst katmanını oluşturan ve operatörlere sistem kullanıcı ara yüzü sağlayan önemli bir yazılımdır. 

SCADA sistemi ile tesisinizi adeta modellemiş oluruz. SCADA yazılımının koştuğu ekranlardan tesisinizin genel durumunu, cihazların arıza, çalışma durumlarını, reçetelerinizi, verimlilik ve etkinlik analizleriniz gibi pek çok konuya operatörleriniz hakim olur. 
SCADA sistemini tek bir bir bilgisayarda kullanabileceğiniz gibi bir videowall sisteminde, mobil cihazınızda veya taşınabilir bilgisayarınızdan da takip edebilirsiniz. 
SCADA sistemi ile sadece tesisinizi gözlemlemezsiniz. Aynı zamanda eğer isterseniz, sahada bazı manevra ve kontrolleri yapma olanağınız da bulunmaktadır. 

  • AG-OG Enerji dağıtım, izleme ve kontrolü

  • DC Sistem Enerji izleme ve kontrolü

  • Aydınlatma Sistemi Kontrolü

  • Elektrik ve elektronik sistemlerin izleme ve kontrolü

  • Yolcu Yönlendirme ve Bilgilendirme sistemleri izleme ve kontrolü

  • Sinyal Kontrol arayüzü

  • Enerji, Jeneratör ve Yük Atma Senaryoları

  • Yangın Senaryoları


HMI, kaliteli mühendisliği ve yılların verdiği tecrübe birikimi ile, Raylı sistemlerde Siemens WinCC O/A ve Vicos; endüstriyel tesislerde ise Siemens WinCC SCADA yazılmı ve Siemens PCS-7 proses kontrol yazılımlarında uzmanlaşmıştır. Referanlarımızdaki müşterilerimiz ile en zorlu ve riskli projelerin üstesinden gelmiş bulunmaktayız. Aynı çizgisini koruma niyetiyle imza attığımız projeler en büyük mutluluğumuzdur. 
BİZE / ULAŞIN
ADRES: Soğanlık Yeni Mah. Baltacı Mehmet Paşa Sok. No:4 AC Moment B-Blok D:163 Kartal / İstanbul
TELEFON: + 90 (216) 305 04 85 / + 90 (850) 304 0 464
FAKS: + 90 (850) 304 64 24
E-POSTA hmi@hmi.com.tr